CUMBURBAŞKANI ERDOĞAN’IN PCR TESTİ NEGATİF

 CUMBURBAŞKANI ERDOĞAN’IN PCR TESTİ NEGATİF
Okunuyor CUMBURBAŞKANI ERDOĞAN’IN PCR TESTİ NEGATİF

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktoru Prof.Dr. Serkan Topaloğlu, Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin açıklamada yaptı. Topaloğlu açıklamasında “2-3 gündür sayın Cumhurbaşkanımızın şikayetleri tamamen ortadan kayboldu. Asemptomatik diyebiliriz. Son 2 gündür de yaptığımız PCR testleri negatif çıktı.” ifadelerine yer verdi.

5 Şubat Cumartesi günü eşi Emine Erdoğan ile birlikte Kovid-19’a yakalandığını sosyal medya hesabından duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kovid-19 testi negatif çıktı. Koronavirüsü atlatan Erdoğan, mesaisine bugün başlıyor.

“SON 2 GÜNDÜR YAPTIĞIMIZ TESTLER NEGATİF”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktoru Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Erdoğan’ın Kovid-19 testinin negatif çıktığını duyurdu. Topaloğlu, “2-3 gündür sayın Cumhurbaşkanımızın şikayetleri tamamen ortadan kayboldu. Asemptomatik diyebiliriz. Son 2 gündür de yaptığımız PCR testleri negatif çıktı. Ben çok yakın bir zamanda hatta yarın (bugün) sayın Cumhurbaşkanımızın rutin programına döneceğini düşünüyorum” dedi.

“RABBİMDEN TÜM HASTALARIMIZA ŞİFA DİLİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Allah’a hamdolsun, son iki gündür yaptırdığımız testler negatif çıktı. Bu süreçte ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından dualarıyla, güzel mesajlarıyla bize destek olan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim kılsın.

Eşim Emine Erdoğan Hanımefendi de hamdolsun hastalığı çok hafif belirtilerle geçiriyor. İnşallah kendisinin de testlerinin kısa süre içinde negatif çıkmasını temenni ediyorum. Hastalığın seyrini hassasiyetle takip eden sağlık ekibimize teşekkür ediyor, bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarımıza selamlarımı gönderiyorum. Allah yardımcıları olsun. Rabbim’den tüm hastalarımıza en kısa zamanda acil şifalar diliyorum.”

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN’UN PAYLAŞIMI

Erdoğan, Üsküdar Kısıklı’daki konutunda izolasyona girmişti. Erdoğan, izolasyonun 7. gününde bugün evinden çıkarak Cuma namazını camide kılacak. Erdoğan, ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayacak, böylece hastalandıktan sonra ilk defa kameraların karşısına geçerek görüntü vermiş olacak. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, sosyal medya hesabından “Cumhurbaşkanımız kısa sürede sağlığına kavuştu, çok şükür. Cumhurbaşkanımız Allah’ın izni ve inayetiyle, duaların gücüyle, aşkla, kaldığı yerden yoğun mesaisine başlayacak. Allah Cumhurbaşkanımızı korusun, başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

POLONYA CUMHURBAŞKANI GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Duda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Erdoğan da Duda’ya teşekkür etti. İki ülke ilişkileri ve bölgesel meselelerin ele alındığı görüşmede, Erdoğan, Türkiye-Polonya ilişkilerini daha da geliştirmek, stratejik ortaklığı “Yüksek Düzeyli Stratejik İş birliği Konseyi” mekanizmasının tesisiyle taçlandırmak istediklerini belirtti. Erdoğan, Rusya ve Ukrayna krizinde tansiyonun düşürülmesi için girişimlerini sürdürdüklerini kaydetti.

Kaynak: cnntürk

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın